Venezia

Venezia – una bellissima città (part I.)

18/03/2016

Benátky jsme s J. navštívili na konci ledna, těsně před karnevalem. Všichni nám říkali, že jsou Benátky v létě plný a smrděj tam kanály :D. Leden jsme ale vybrali hlavně proto, že bylo po zkouškovým a mohli jsme si dovolit pár dní mimo realitu. Určitě doporučuju podívat se tam mimo sezónu.

Ubytování jsme našli přes booking.com. Vybírali jsme hlavně podle hodnocení a komentářů (a fotek samozřejmě taky). Hotel se nachází v ulici Calle de le Beccarie.

_DSC0020
Čtvrť Cannaregio je skvělá, co se polohy, ubytování a cen týče. Od Piazzale Roma, kam jezdí autobusy z letiště, jsme se dostali k našemu hotelu za 15 min pěšky. Pokoj i hotýlek nás příjemně překvapili. Čisto, útulno, personál (3 lidi :D) taky moc fajn a za zhruba 20-25 min pohodové chůze jsme byli v samém centru Benátek, ve čtvrťi San Marco, na náměstí San Marco.

Hned vedle hotelu jsme objevili univerzitní kampus a skvělou kafeterii, ve které měli veliký výběr italských sendvičů „tramezzini“ a také více známé „panini“. Po cappuccinu jsme vyrazili do města.
Mapu jsem přenechala J., protože ta mě jenom mate a taky v navigaci nejsem nejlepší, nebudu si nic nalhávat. Uliček je na ostrově neskutečně moc a mostů asi 400.
Prošli jsme se tedy čtvrtí Cannaregio, která je nejobydlenější částí Benátek a také je blízko už zmíněné Piazzale Roma a také vlakového nádraží Santa Lucia. Ulice, která vede do centra je plná obchodů, restaurací a pouličních prodavačů suvenýrů.. První den jsme si prošli velikou část centra. Šli jsme přes most Rialto, ale fotku sem dávat nebudu, protože ho rekonstuují a je na něm ohromná reklama na Diesel. V malých zapadlých uličkách jsme narazili na pár řemeslníku, kteří zrovna vyráběli masky na blížící se karneval.
Později jsme se prošli po promenádě podél Canale della Giudecca. Je to obrovský kanál mezi Benátkami a ostrovem La Giudecca. Jezdí jím vaporetta (vodní autobusy) a hrooozně se nám to líbilo. Viděli jsme krásnou Basilica di S. Maria della Salute, odkud je také přes kanál krásně vidět Palazzo Ducale a kousek (spíš jenom kopule) la basilica di San Marco.

jak říkám, mapu si oblíbil J.

promanáda podél Canale della Giudecca

Další zastávkou bylo muzeum Peggy Guggenheimové, sběratelky děl od např. Picassa, Dalího, Pollocka, Giacomettiho a Maxe Ernsta. Muzeum bývalo její dům, který leží přímo u kanálu Grande.

vchod do zahrady muzea Peggy Guggenheimové

Ponte dell’Accademia

Přes Ponte d. Accademia jsme se dostali k náměstí San Marco a Palazzo Ducale. Určitě stojí za to, projít se na náměstí i v noci.

La basilica di San Marco

Palazzo Ducale

Po prvním, naprosto skvělým dni, jsme si odpočinuli v našem útulném hotýlku a vyrazili na večeří. Během pobytu v Benátkách jsme vyzkoušeli všechny možný restaurace a bary. Nejlepší byly ty zapadlý, kde si můžete dát výbornou a pravou domácí kuchyni a nevyhnete se ani vynikajícímu vínu, dezertům, a pár kilům navíc.

Hned se mi po těch pěti dnech v pohádce stýská.

I.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply